Informujemy, że z przyczyn formalnych w tym roku
NIE MOŻNA przekazać 1% podatku na rzecz BTS REKORD

Strona główna » Nasi w reprezentacji

USA - Polska 4:2

Na drugim miejscu zakończyła udział w Turnieju Czterech Państw, w angielskim Newcastle, futsalowa reprezentacja Polski.

USA - Polska 4:2 (0:1)

Gole: Wojciechowski - 2

Polska: Błaszczyk - Solecki, Kriezel, Gepert, Franz, Sobański, Czech, Popławski, Wojciechowski, Kiełpiński,, Marek, Jurczak, Grecz

Samo spotkanie "biało-czerwonych" z graczami ze Stanów Zjednoczonych było de facto finałem zawodów, bowiem oba zespoły przystępowały do tego meczu z kompletem zwycięstw. Dodajmy, iż był to selekcjonerski debiut Andrei Bucciola, byłego szkoleniowca ekstraklasowego Rekordu. W turniejowych potyczkach udział wzięli m.in. także dwaj inni zawodnicy bielskiego klubu - Artur Popławski i Michał Marek. W drugiej turniejowej parze reprezentacja Anglii podejmie Malezję.

Pomeczowa opinia treneraAndrea Bucciol: - Nie udało nam się uzyskać wyniku, który chcieliśmy, ale jak wiadomo wszyscy graliśmy żeby wygrać. Wiedzieliśmy, że Amerykanie są wyżej w rankingu niż my, ale na boisku nie było tego widać,. Byli jednak lepsi w wykończeniu akcji, które mieli w przeciwieństwie do nas. Mogliśmy zakończyć pierwszą połowę z jeszcze co najmniej dwoma bramkami na naszym koncie. Na drugą połowę Amerykanie wyszli bardziej agresywnie nastawieni, często stosując manewr z wycofanym bramkarzem, co sprawiło nam trudność. Bramki na 1:1 oraz 1:2 padły po naszych błędach, ale zareagowaliśmy i wyrównalismy stan rywalizacji. Niestety cztery i pół minuty przed końcem czerwoną kartkę dostał Artur Popławski, co spowodowało, iż musieliśmy grać w trójkę przeciwko czterem rywalom. Na nieco ponad dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem straciliśmy trzeciego gola. Wycofaliśmy bramkarza, ale to co daliśmy radę wypróbować podczas dwóch wspólnych treningów nie wystarczyło, aby zdobyć kolejną bramkę w tym meczu. Czwartego gola straciliśmy na dwadzieścia sekund przed końcową syreną. Podsumowując. Czas, jaki mieliśmy do dyspozycji na treningi przed tym turniejem, ilość debiutantów, zaangażowanie zawodników, serce i walka na boisku – z tego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście boli mnie porażka, ponieważ drużyna USA nie była lepsza od nas. Musimy jeszcze dużo pracować i przygotowywać się do następnych występów. Chciałbym podziękować wszystkim polskim kibicom tutaj w Anglii, którzy wspierali nas nie tylko w trakcie meczów, ale także na porannych treningach.

Anglia - Malezja 2:2