NIE MOŻNA przekazać 1% podatku na rzecz BTS REKORD

Strona główna » U naszych konkurentów

To były ligowe „ostatki”

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zapadły końcowe rozstrzygnięcia rozgrywek Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu w sezonie 2012/2013 – mistrzowska korona wędruje do Grodu Kraka.

Po dramatycznym boju w Chojnicach po trzecią wygraną sięgnęli gracze Wisławy Krakbetu. Po dwóch wygranych krakowian na własnym parkiecie tylko zwycięstwo prolongowało szansę Red Devils na mistrzostwo kraju. 40 minut regulaminowego czasu gry, nietypowo jak na futsal, nie przyniosło żadnego gola. Oba zespoły zaliczyły po jednym trafieniu, ale uwaga (!), obie bramki padły w ostatnich 25-ciu sekundach dogrywki, przy czym pierwsi uczynili to chojniczanie. W konkursie rzutów karnych lepsi (2:1) okazali się zawodnicy „Białej Gwiazdy”. Niewiele mniej dramaturgii dostarczył mecz o brązowe medale. Po remisie 2:2 w Zduńskiej Woli bliżsi trzeciej pozycji wydawali się być futsalowcy Pogoni ’04 Szczecin. Tymczasem do przerwy prowadzenie 1:0 należało do przyjezdnej Gatty Active. Uporczywie nacierający szczecinianie nie dość, że nie zdołali doprowadzić do wyrównania, to jeszcze w 40-ej minucie gry stracili bramkę przesądzającą o rozdziale medali.

Zgoła sensacyjnie zakończyły się także rozgrywki w gronie zespołów walczących o utrzymanie. Jeszcze przed ostanią kolejką fazy play-out wydawało się, że we w miarę komfortowej sytuacji znajdują się „akademicy” z Gdańska. A tu niemal sensacyjnie pogrzebali swoje szanse na utrzymanie w przegranym 4:5, wyjazdowym meczu z już wcześniej zdegradowaną Gwiazdą Ruda Śląska. Wobec tego zwycięstwo 3:2 tyskiego GKS-u z AZS-em Katowice pozwoliło obu tym zespołom zachować ekstraklasowy status. Co by nie powiedzieć, nie napisać, to był ciekawy i „dynamiczny” sezon ligowy.

Medalistom oraz zespołom, które pozostały w szeregach Ekstraklasy PLF – gratulujemy. Spadkowiczom życzymy jak najszybszego powrotu na ten szczebel rozgrywek.

Ostatnim akordem bieżącego sezonu futsalowego będzie turniejowy Final Four o Halowy Puchar Polski. 25 maja br. do półfinałowej rozgrywki staną: Wisła Krakbet Kraków i Rekord Bielsko-Biała oraz gospodarze zawodów – szczecińska Pogoń ’04, która zmierzy się z obrońcą trofeum – Gattą Active Zduńska Wola. Finałowe starcie odbędzie się nazajutrz.