NIE MOŻNA przekazać 1% podatku na rzecz BTS REKORD

Strona główna » Nasi w reprezentacji

Podwójna wygrana „młodzieżówki”

W towarzyskim dwumeczu reprezentacja Polski U- 21 dwukrotnie ograła rówieśników z Mołdawii.

Oba spotkania rozegrano w trakcie mini-zgrupowania kadry trenera Gerarda Juszczaka w Pniewach. W pierwszym z meczów „biało-czerwoni” pokonali Mołdawian 6:1, choć przegrywali do przerwy 0:1. Łupem bramkowym podzielili się: Przemysław Siuchno (2 bramki), Adam Wachoński, Mateusz Omylak i Paweł Martyn i do tego dorobku należy doliczyć jeszcze samobójcze trafienie gracza gości.

- Już w pierwszej połowie mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale zabrakło skuteczności. Ta nie zawiodła nas w drugiej połowie. Cieszymy się z pierwszej wygranej w 2013 roku. Myślę, że moi podopieczni dali dobry sygnał reprezentacji z trawiastych boisk, która już wkrótce zmierzy się z Mołdawią. Dałem szansę pokazania się wszystkim zawodnikom z pola. Do pełni szczęścia brakuje wygranej w rewanżu - ocenił pierwsze spotkanie selekcjoner G. Juszczak.

A to akurat niekoniecznie dzięki szczęściu nasi młodzieżowcy także rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 3:1 (1:0). Tym razem na listę strzelców wpisali się: Tomasz Kriezel, M. Omylak i P. Siuchno. Warto odnotować dwa występy wychowanka Rekordu i bielskiej SMS – Jakuba Sojki, który w drugim ze spotkań pojawił się na parkiecie w tzw. pierwszej czwórce. Niestety choroba uniemożliwiła występ w tym dwumeczu innemu z „biało-zielonych”, a wcześniej powołanemu, Michałowi Markowi.

Polska (U-21) – Mołdawia (U-21) 6:1 (0:1)

Gole: Siuchno (2 z przedłużonych rzutów karnych), Omylak, Wachoński, Martyn, samobójczy - 1

Rewanż: Polska – Mołdawia 3:1 (1:0)

Gole: Kriezel, Omylak, Siuchno po 1

Polska: Foltyn, Widuch - Kriezel, Grecz, Bogucki, Martyn, Jedliński, Omylak, Bugański, Siuchno, Sojka, Wachoński, Sitko, Stolarski

Źródło: własne/futsal-info.pl